Vanhat Hallitukset

Hallitus 2018

Puheenjohtaja Johannes Pakanen
Sihteeri Malla Lahti
Rahastonhoitaja Noora Lind
Fuksivastaava Ilmari Nousiainen
Teekkarivastaava, vpj Janne Kilponen
Opintovastaava Annika Hintsala
Tiedotusvastaava Simo Sulanne
Kiltamestari Ville Tapola
Excursiomestari Matti Kaijansaari
Kuningasjuottaja Joonas Patana
Suhdevastaava Kristian Kotaniemi

Hallitus 2017

Puheenjohtaja Mitja Kärki
Sihteeri Simo Salonen
Rahastonhoitaja Johannes Pakanen
Fuksivastaava Heikki Vuopio
Teekkarivastaava Jore Rautava
Opintovastaava Antti Rytilahti
Tiedotusvastaava Pauli Kaikkonen
Kiltamestari Juho Lahdenperä
Excursiomestari Mika Mäenpää
Kuningasjuottaja Janne Mustaniemi
Suhdevastaava, vpj Markus Junttila

Hallitus 2016

Puheenjohtaja Lauri Lämsä
Sihteeri Elina Autio
Rahastonhoitaja Teemu Liuski
Fuksivastaava Eetu Piukkula
Teekkarivastaava Toni Söyrinki
Opintovastaava, vpj Tapio Immonen
Tiedotusvastaava Janne ’Pune’ Paakkolanvaara
Kiltamestari Ville Savolainen
Excursiomestari Valtteri Lehtisalo
Kuningasjuottaja Petri Lukkarinen
Suhdevastaava Mitja Kärki

Hallitus 2015

Puheenjohtaja Lasse Järvelä
Sihteeri Antti Lukkari
Rahastonhoitaja Jukka Posio
Fuksivastaava Tomi Venäläinen
Teekkarivastaava Toni Söyrinki
Opintovastaava Heikki Metsävainio
Tiedotusvastaava Markus Junttila
Kiltamestari Janne Törmälä (1.1.2015 – 2.9.2015)
Jore Rautava (11.9.2015 – 31.12.2015)
Excursiomestari, vpj Lauri Lämsä
Kuningasjuottaja Tapio Immonen
Suhdevastaava Mikko Kaarlela

Hallitus 2014

Puheenjohtaja Lotta Lappeteläinen
Sihteeri Lauri Lämsä
Rahastonhoitaja Veli-Matti Karhu
Fuksivastaava Henri Vehkala
Teekkarivastaava Markku Parkkila (1.1.2014 – 1.10.2014)
Jarno Vähäjylkkä (1.10.2014 – 31.10.2014)
Opintovastaava Toni Söyrinki
Tiedotusvastaava Heikki Metsävainio
Kiltamestari Akseli Kurtti
Excursiomestari Kalle Ylitalo
Kuningasjuottaja, vpj Lasse Järvelä
Suhdevastaava Mikko Kaarlela

Hallitus 2013

Puheenjohtaja Aleksi Kestilä
Sihteeri Matti Heikkinen
Rahastonhoitaja Niko Tervo
Fuksivastaava Atte Suominen
Teekkarivastaava, vpj Lotta Lappeteläinen
Opintovastaava Antti Rytilahti
Tiedotusvastaava Tommi Portti
Kiltamestari Markku Parkkila
Excursiomestari Pavel Podenkov
Kuningasjuottaja Kari Anunti (1.1.2013 – 20.9.2013)
Lasse Järvelä (27.9.2013 – 31.12.2013)
Suhdevastaava Jukka Harvala

Hallitus 2012

Puheenjohtaja Lauri Kärenlampi
Sihteeri Jenny Hakola
Rahastonhoitaja Johanna Kostamovaara
Fuksivastaava Lotta Lappeteläinen
Teekkarivastaava, vpj Aleksi Kestilä
Opintovastaava Simo Vuokila
Tiedotusvastaava Sofia Mäkikyrö
Kiltamestari Teemu Aura
Excursiomestari Aapo Korhonen
Kuningasjuottaja Anton Paatelma
Suhdevastaava Niko Tervo

Hallitus 2011

Puheenjohtaja Verneri Kohonen
Sihteeri Elina Paaso (1.1.2011 – 20.9.2011)
Lotta Lappeteläinen (20.9.2011 – 31.12.2011)
Rahastonhoitaja Johanna Kostamovaara
Fuksivastaava Ville Lehtisalo
Teekkarivastaava, vpj Lauri Kärenlampi
Opintovastaava Juha-Matti Ojakoski
Tiedotusvastaava Santtu Töyräs
Kiltamestari Aleksi Kestilä
Excursiomestari Jarno Vähäjylkkä
Kuningasjuottaja Joni Myllyniemi
Suhdevastaava Tomi Parkkonen

Hallitus 2010

Puheenjohtaja Matti Särkelä
Sihteeri Tero Marin
Rahastonhoitaja, vpj Marika Hasa
Fuksivastaava Ville Lehtisalo
Teekkarivastaava Matti Harju
Opintovastaava Niko Taipaleenmäki
Tiedotusvastaava Santtu Töyräs
Kiltamestari Lauri Kärenlampi
Excursiomestari Verneri Kohonen
Kuningasjuottaja Joni Myllyniemi
Suhdevastaava Tomi Parkkonen

Hallitus 2009

Puheenjohtaja Jarno Seppänen
Sihteeri Marika Hasa
Rahastonhoitaja Arttu Kettunen
Fuksivastaava Matti Särkelä
Teekkarivastaava, vpj Ville Brunou
Opintovastaava Jussi Särkkä
Tiedotusvastaava Eemil Tryyki
Kiltamestari Seppo Tikka
Excursiomestari Ville Hernesaho
Kuningasjuottaja Pekka Roivainen
Suhdevastaava Jarno Lohva

Hallitus 2008

Puheenjohtaja Ilmari Sandelin
Sihteeri Antti-Kalle Länsmän
Rahastonhoitaja Arttu Kettunen
Fuksivastaava Noora Salminen
Teekkarivastaava, vpj Petteri Aitta
Opintovastaava Sanna Huhtaniska
Tiedotusvastaava Ville Hernesaho
Kiltamestari Ville Brunou
Excursiomestari Jarno Seppänen
Kuningasjuottaja Jani Ylioja
Suhdevastaava Jarno Lohva

Hallitus 2007

Puheenjohtaja Johanna Saari
Sihteeri Anne-Maria Koljonen
Rahastonhoitaja Tiina Sutinen
Fuksivastaava Eveliina Karvonen
Teekkarivastaava, vpj Ilmari Sandelin
Opintovastaava Reetta Kuonanoja
Tiedotusvastaava Ville Juholin
Kiltamestari Simo Rintakari 1.1.2007 – 2.5.2007
Noora Salminen 2.5.2007 – 31.12.2007
Excursiomestari Mikko Koutonen
Kopiokonevastaava Petteri Aitta
Kuningasjuottaja Antero Lehto
Suhdevastaava Oiva Arvola

Hallitus 2006

Puheenjohtaja Tuomas Havela
Sihteeri Marjo Petäjäjärvi
Rahastonhoitaja, vpj Antti Jokkala
Fuksivastaava Laura Haapaniemi
Teekkarivastaava Jarno Seessalmi
Opintovastaava Johanna Saari
Tiedotusvastaava Tomi Simula
Kiltamestari Ilari Palsola
Excursiomestari Ilmari Sandelin
Kopiokonevastaava Ville Juholin
Kuningasjuottaja Antero Lehto
Suhdevastaava Ville Peteri

Hallitus 2005

Puheenjohtaja Juho Suomela
Sihteeri Johanna Saari
Rahastonhoitaja, vpj Heli Pihlajamaa
Fuksivastaava Aleksandr Doubrovitski
Teekkarivastaava Tuomas Turpeenoja 1.1.2005 – 20.4.2005
Matti Laasonen 9.9.2005 – 31.12.2005
Opintovastaava Anna Vehkaperä
Tiedotusvastaava Suvi Vakkala
Kiltamestari Tuomas Havela
Excursiomestari Miikka Konttaniemi
Kopiokonevastaava Antti Raappana
Kuningasjuottaja Antti Jokkala
Hovimestari Timo Aarnipuro

Hallitus 2004

Puheenjohtaja Erno Juntunen
Sihteeri Jarno Seessalmi
Rahastonhoitaja Antti Salo
Fuksivastaava Saila Järvinen
Teekkarivastaava, vpj Kimmo Ovaska
Opintovastaava Suvi Vakkala
Tiedotusvastaava Heli Pihlajamaa
Kiltamestari Tuomas Turpeenoja
Excursiomestari Juho Suomela
Kopiokonevastaava Matti Limingonoja 1.1.2004 – 16.9.2004
Antti Raappana 16.9.2002 – 31.12.2002
Kuningasjuottaja Antti Pohjola
Hovimestari Karri Pehkonen

Hallitus 2003

Puheenjohtaja Eero Länsimäki
Sihteeri Erno Juntunen
Rahastonhoitaja Tuukka Ruokamo
Fuksivastaava Jenni Hyppölä
Teekkarivastaava Antti Pekkala
Opintovastaava Kaisa Poikela
Tiedotusvastaava Riina Räihä
Kiltamestari Antti Viitala
Excursiomestari Tuomas Paso
Kopiokonevastaava Ville Tervonen
Kuningasjuottaja, vpj Matti Tikanmäki
Hovimestari Juha Henner

Hallitus 2002

Puheenjohtaja Risto Hyypiö
Sihteeri Jaakko Sakaranaho
Rahastonhoitaja Ville Autio
Fuksivastaava Hanna Haverinen
Opintovastaava Veli-Pekka Alkula
Tiedotusvastaava Eveliina Juntunen
Kiltamestari, vpj Eero Länsimäki
Excursiomestari Mikko Paakkolanvaara
Kopiokonevastaava Mikko Koivula
Kuningasjuottaja Matti Kinnunen 1.1.2002 – 16.9.2002
Matti Tikanmäki 16.9.2002 – 31.12.2002
Hovimestari Jukka Hautamäki

Hallitus 2001

Puheenjohtaja Antti Ojala
Sihteeri Mikko Paakkolanvaara
Rahastonhoitaja Jenni Savolainen
Fuksivastaava Santtu Kaikkonen
Opintovastaava Johanna Rusila
Tiedotusvastaava Ritva Mäkelä
Kiltamestari Eero Länsimäki
Excursiomestari Jaakko Rapeli
Kopiokonevastaava Mikko Koivula
Kuningasjuottaja, vpj Risto Hyypiö
Hovimestari Jukka Hautamäki

Hallitus 2000

Puheenjohtaja Petra Ollitervo
Rahastonhoitaja Ville-Pekka”Pietu” Halonen
Sihteeri Antti Ojala
Opintovastaava Mika Kankainen
Kiltamestari Mikko Vehkaperä
Excumestari Erkki Harjula
Fuxivastaava, vpj Annemaria Halkola
Hovimestari Kimmo Ovaska
Tiedotusvastaava Matti Eteläperä
Kuningasjuottaja Risto Hyypiö
Kopiokonevastaava Teemu Alajoki
Teekkarivastaava Kristiina Hietala

Hallitus 1999

Puheenjohtaja Jani Korhonen
Rahastonhoitaja Veli-Matti Lastumäki
Sihteeri Annemaria Halkola
Opintovastaava Heli Yli-Nikkola
Kiltamestari Jani Vartiainen
Excumestari Tomi Haarala
Fuxivastaava Sirpa Lahtela
Hovimestari Petra Ollitervo
Tiedotusvastaava, vpj Petteri Juola
Kopiokonevastaava Tomi Nylund
Teekkarivastaava Saija Grönroos

Hallitus 1998

Puheenjohtaja Pauliina Jääskeläinen
Rahastonhoitaja Timo Remes
Sihteeri Saija Grönroos
Opintovastaava Harri Pesola
Kiltamestari, vpj Jani Korhonen
Excumestari Petteri Juola
Fuxivastaava Petri Kynsilehto
Tiedotusvastaava Kristiina Nuojua
Kopiokonevastaava Markus Myllylä
Ulkovastaava Sami Niska
Sisävastaava Kati Vainio

Hallitus 1997

Puheenjohtaja Pasi Leipälä
Rahastonhoitaja Kaisu Mäkelä
Sihteeri Kati Vainio
Opintovastaava Sanna Heikkinen
Kiltamestari Nonna Kostamo
Excumestari Tomi Virtanen
Fuxivastaava Aino-Kaisa Kähkölä
Ulkovastaava Tero Takalo
Tiedotusvastaava, vpj Ilari Ängeslevä
Kopiokonevastaava Petteri Pahkala

Hallitus 1996

Puheenjohtaja Taina Niskanen
Rahastonhoitaja Jani Hopia
Sihteeri Pauliina Jääskeläinen
Opintovastaava Janne Starck
Kiltamestari Tero Takalo
Excumestari Heidi Nurmela
Fuxivastaava Jarno Valtanen
Tiedotusvastaava Kaisu Mäkelä
Kopiokonevastaava Petteri Pahkala
Ulkovastaava, vpj Jari Heinänen

Hallitus 1995

Puheenjohtaja Anssi Saarela
Sihteeri Taina Niskanen
Rahastonhoitaja Sami Iivarinen
Ulkovastaava Jaakko Kemppainen
Tiedotusvastaava, vpj Matti Pikkarainen
Opintovastaava Kari-Pekka Heikkinen
Excursiomestari Harri Luukkonen
Kiltamestari Anna-Maria Ahonen
Fuksivastaava Suvi Tarvas
Kopiokonevastaava Jari Heinänen

Hallitus 1994

Puheenjohtaja Kimmo Kansanen
Sihteeri Suvi Tarvas
Rahastonhoitaja Janne Anttila
PR-henkilö, vpj Jukka Aunola
Tiedotusvastaava Ano Rutanen
Opintovastaava Sanna Rahikkala
Excursiomestari Matti Pikkarainen
Kiltamestari Anssi Saarela
Fuksivastaava Sami Mikkonen
Kopiokonevastaava Pekka Holm

Hallitus 1993

Puheenjohtaja Jukka Pennanen
Varapuheenjohtaja Jouko Lokio
Sihteeri Jukka Aunola
Rahastonhoitaja Outi Immo
Tiedotusvastaava Ano Rutanen
Opintovastaava Iikka Ellilä
Excursiomestari Kimmo Kansanen
Kiltamestari Jorma Kaikkonen
Fuksivastaava Paula Mäkelä
Harjoittelusihteeri Sanna Rahikkala

Hallitus 1992

Puheenjohtaja Petri Särkelä
Varapuheenjohtaja Johanna Kantola
Sihteeri Paula Mäkelä
Rahastonhoitaja Mikko Savola
Excursiomestari Jouko Lokio
Kiltamestari Juha Kylmänen
Opintovastaavat Pasi Tiitinen
Iikka Ellilä
Tiedotussihteeri Janne Panu
Harjoittelusihteeri Virpi Taipale

Hallitus 1991

Puheenjohtaja Pekka Ruka/Nuottajärvi
Varapuheenjohtaja Satu Pellikka
Sihteeri Johanna Kantola
Talouspäällikkö Jari Ihalainen
Excursiomestari Petri Särkelä
Kiltamestari Jukka Pennanen
Opintovastaavat Jaakko Heikkilä
Pasi Tiitinen
Tiedotussihteeri Heikki Paananen
Harjoittelusihteeri Tarja Jaakonaho

Hallitus 1990

Puheenjohtaja Veli-Matti Lahti
Varapuheenjohtaja Jaakko Reijonen
Sihteeri Tarja Jaakonaho
Talouspäällikkö Jari Ihalainen
Excursiomestari Jari Kerttula
Kiltamestari Juha Bruun (1.1.1990 – 3.5.1990)
Marko Pistemaa (7.9.1990 – 31.12.1990)
Opintovastaavat Satu Pellikka
Marko Nivalainen
Tiedotussihteeri Marko Malinen
Harjoittelusihteeri Leena Reinilä

Hallitus 1989

Puheenjohtaja Harri Martinmäki
Varapuheenjohtaja Kimmo Forsell
Sihteeri Leena Reinilä
Talouspäällikkö Jaakko Reijonen
Excursiomestari Veli-Matti Lahti
Kiltamestari Paavo Laitinen
Opintovastaavat Tiina Myllyniemi-Metso (1.1.1989  -8.9.1989)
Keijo Nikula (4.10.1989 – 31.12.1989)
Katri Koskela
Tiedotussihteeri Virve Malkamo
Harjoittelusihteeri Harri Antila

Hallitus 1988

Puheenjohtaja Petteri Valtavaara
Varapuheenjohtaja Jaakko Oksanen
Sihteeri Ulla Rissanen
Talouspäällikkö Annaleena Annala
Excursiomestarit Tero Ojanperä
(Kari Pulli)*
Kiltamestari Aija Marttila
Opintovastaavat Kaija Salonen
Pekka Koponen (1.1.1988  – 11.10-1988)
Harri Martinmäki (11.10.1988 – 31.12.1988)
Tiedotussihteeri Pekka Kotila
Harjoittelusihteeri Jouni Tanskanen (1.1.1988 – 25.10.1988)
Harri Antila (25.10.1988 – 31.12.1988)

Hallitus 1987

Puheenjohtaja Vesa Niemelä
Varapuheenjohtaja Tapio Rautava
Sihteeri Pekka Kotila
Talouspäällikkö Jari Naarala
Excursiomestari Petteri Valtavaara
Kiltamestari Kaija Salonen
Opintovastaavat Aija Marttila
Jaakko Oksanen
Tiedotussihteeri Eija Vieri
Harjoittelusihteeri Pertti Huuskonen

Hallitus 1986

Puheenjohtaja Risto Leskinen
Varapuheenjohtaja Vesa Niemelä
Sihteeri Aija Marttila
Talouspäällikkö Jari Naarala
Excursiomestari Petteri Valtavaara
Kiltamestari Juha Kumpula
Opintovastaavat Pekka Isomursu
Keijo Katisko
Tiedotussihteeri Juha Tervo
Harjoittelusihteeri Pertti Huuskonen

Hallitus 1985

Puheenjohtaja Kari Pulkkinen
Varapuheenjohtaja Panu Sipilä
Sihteeri Minna Hannuksela (1.1.1985 – 20.9.1985)
Vesa Niemelä (20.9.1985 – 31.12.1985)
Talouspäällikkö Seppo Seppälä
Excursiomestari Leena Lehtisara
Kiltamestari Juha Kumpula
Opintovastaavat Risto Leskinen
Mauri Ukonmaanaho
Tiedotussihteeri Anneli Korteniemi
Harjoittelusihteeri Aki Kanervo (1.1.1985 – 15.9.1985
Pertti Huuskonen (15.9.1985 – 31.12.1985)

Hallitus 1984

Puheenjohtaja Panu Sipilä
Varapuheenjohtaja Marjo Kauppinen
Sihteeri Jukka Ronkainen
Talouspäällikkö Seppo Seppälä
Excursiomestari Jukka Pölönen
Kiltamestari Timo Niinikoski
Opintovastaavat Auli Reinikka
Kari Pulkkinen
Tiedotussihteeri Anneli Korteniemi
Harjoittelusihteeri Jukka Typpö

Hallitus 1983

Puheenjohtaja Marjo Kauppinen
Varapuheenjohtaja Veli-Matti Karppinen
Sihteeri Matti Hirvi
Talouspäällikkö Outi Rusanen
Excursiomestari Juha Tuomela
Kiltamestari Panu Sipilä
Opintovastaavat Marja Niska
Soili Kukkonen
Tiedotussihteeri Mikko Summala
Harjoittelusihteeri Pertti Korhonen

Hallitus 1982

Puheenjohtaja Timo Huttunen
Varapuheenjohtaja Jarmo Jokinen
Sihteeri Aimo Savukoski
Talouspäällikkö Marjo Kauppinen
Excursiomestari Juha Tuomela
Kiltamestari Teemu Jäppinen (1.1.1982 – 1.3.1982)
Marja Niska (1.3.1982 – 31.12.1982)
Opintovastaavat Raimo Huuskonen
Veli-Matti Karppinen
Tiedotussihteeri Mikko Summala
Harjoittelusihteeri Riitta Metsäkoivu

Hallitus 1981

Puheenjohtaja Mirja Uusitalo
Varapuheenjohtaja Kari Koivisto
Sihteeri Riitta Metsäkoivu
Talouspäällikkö Heikki Tenhunen
Excursiomestari Kari Koivisto
Kiltamestari Jouni Saasatmoinen
Opintovastaavat Seppo Hyvönen
Veli-Matti Häggman
Tiedotussihteeri Yrjö Seppä
Harjoittelusihteeri Raimo Huuskonen

Hallitus 1980

Puheenjohtaja Jyrki Santaholma
Varapuheenjohtaja Veli-Matti Koivisto
Sihteeri Mirja Uusitalo
Talouspäällikkö Juha Räty
Excursiomestari Esko Korhonen
Kiltamestari Juha Tuomela
Opintovastaavat Timo Huttunen
Aarne Nordberg
Tiedotussihteeri Timo Mäki-Lohiluoma
Harjoittelusihteeri Heikki Tenhunen

Hallitus 1979

Puheenjohtaja Raimo Malila
Varapuheenjohtaja Erkki Veikkolainen
Sihteeri Kirsi Karppinen
Talouspäällikkö Pekka Granroth
Excursiomestari Esko Erkkilä
Kiltamestari Arto Kiema
Opintovastaavat Aarne Rainvuori
Kari Hakkarainen
Tiedotussihteeri Jyrki Santaholma
Harjoittelusihteeri Helena Turkki

Hallitus 1978

Puheenjohtaja Pekka Kemppainen
Varapuheenjohtaja Kari Kerkelä
Sihteeri Jyrki Santaholma
Talouspäällikkö Marjukka Anttinen
Excursiomestari Tarja Pietilä
Kiltamestari Pekka Granroth
1.Opintovastaava Kullervo Rauhala
2.Opintovastaava Raimo Malila
Tiedotussihteeri Erkki Veikkolainen
Harjoittelusihteeri Timo Virkkala

Hallitus 1977

Puheenjohtaja Jouni Tornberg
Varapuheenjohtaja Anneli Rissanen
Sihteeri Timo Virkkala
Talouspäällikkö Tarja Pietilä
Excursiomestari Kari Kerkelä
Kiltamestari Markku Tuominen
1.Opintovastaava Jouni Nyqvist
2.Opintovastaava Jorma Kivelä
Tiedotussihteeri Timo Jokela
Harjoittelusihteeri Kari Ahola

Hallitus 1976

Puheenjohtaja Markku Vaaraniemi
Varapuheenjohtaja Matti Pasanen
Sihteeri Anneli Rissanen
Talouspäällikkö Jorma Kivelä
Excursiomestari Jouni Nyqvist
Kiltamestari Jouko Pekkarinen
Opintotoimikunnanjäsenet Jouni Thornberg
Erkki Poikonen
Tiedotussihteeri Matti Oikarinen
Harjoittelusihteeri Esa Korhonen

Hallitus 1975

Puheenjohtaja Kauko Suhonen
Varapuheenjohtaja Esa Luomala
Sihteeri Esa Korhonen
Talouspäällikkö Matti Pasanen
Excursiomestari Asko Kangas
Kiltamestari Lauri Klemetti
Opintotoimikunnanjäsen Jouko Lindh
Tiedotussihteeri Juha Rapeli
Isäntä Juha Toppi
Emäntä Teija Säteri

Hallitus 1974

Puheenjohtaja Jukka Verronen
Varapuheenjohtaja Matti Makkonen
Sihteeri Kauko Suhonen
Talouspäällikkö Lauri Klemetti
Excursiomestari Ossi Aitakangas
Kiltamestari Juha Rapeli
Opintotoimikunnanjäsen Kullervo Rauhala (1.1.1974 – 26.9.1974)
Tiedotussihteeri Hannu Heusala
Isäntä Asko Kangas
Emäntä Pirjo-Riitta Kosonen

Hallitus 1973

Puheenjohtaja Matti Kangasluoma
Varapuheenjohtaja Matti Aaltonen
Sihteeri Juha Rapeli
Talouspäällikkö Esa Luomala
Excursiomestari Reino Polojärvi
Kiltamestari Kari Tiensyrjä
Opintotoimikunnanjäsen Heikki Korhonen
Tiedotussihteeri Risto Mäkikyrö
Isäntä Matti Makkonen
Emäntä Marja Pyykkönen

Hallitus 1972

Puheenjohtaja Hannu Niemi
Varapuheenjohtaja Esko Pulkkinen
Sihteeri Eero Leinonen
Talouspäällikkö Matti Weissenfelt
Excursiomestari Risto Anttinen
Kiltamestari Heikki Seppänen
Opintotoimikunnanjäsen Tauno Mehtälä
Jukka Isotalo (16.3.1972 – 31.12.1972)
Tiedotussihteeri Jouni Pöllä
Isäntä Sakari Nikkanen
Emäntä Marianna Nieminen

Hallitus 1971

Puheenjohtaja Kari Kiiskinen
Varapuheenjohtaja Esko Sohlo
Sihteeri Heikki Korhonen (1.1.1971 – 13.9.1971)
Talouspäällikkö Timo Leppänen
Excursiomestari Jouko Lahtinen
Fuksiohjaaja Pekka Uusimaa
Opintotoimikunnanjäsen Tuomo Mehtälä
Tiedotussihteeri Hannu Niemi (Toimi loppuajan sihteerinä)
Isäntä Jouni Jokelainen
Emäntä Marja Mäkelä

Hallitus 1970

Puheenjohtaja Martti Miettinen
Varapuheenjohtaja Heikki Korhonen
Sihteeri Eero Järvinen
Talouspäällikkö Timo Leppänen
Excursiomestari Veijo Mustonen
Fuksiohjaaja Vilho Kangaskoski
Opintotoimikunnanjäsen Juhani Heinola
Tiedotussihteeri Jorma Kauppila
Isäntä Pekka Vuorio
Emäntä Marja Mäkelä

Hallitus 1.10.1968-31.12.1969

Puheenjohtaja Markku Alasaari
Varapuheenjohtaja Seppo Säynäjäkangas
Sihteeri Jorma Kauppila
Talouspäällikkö Ilkka Korhonen
Excursiomestari Raimo Huotari
Fuksiohjaaja Martti Miettinen
Opintotoimikunnanjäsen Martti Karppinen
Tiedotussihteeri Kari V. Pesonen
Isäntä Heikki Sylander
Emäntä Marja Mäkelä (9.10.1969 – 21.12.1969)

Hallitus 1.10.1967-1.10.1968

Puheenjohtaja Ossi Uusitalo
Varapuheenjohtaja Jukka Rankinen (1.10.1967 – 14.12.1967)
Martti Karppinen (14.12-1967 – 1.10.1968)
Sihteeri Kari Pesonen (1.10.1967 – 20.10.1967)
Markku Alasaari (20.10.1967 – 1.10.1968)
Rahastonhoitaja Tapio Tammi
Excursiomestari Raimo Huotari
Fuksiohjaaja Paavo Eskelinen
Opintotoimikunnanjäsen Sakari Hakkarainen
Opintosihteeri Eero Suvilampi
Isäntä Matti Toppila (1.10.1967 – 20.10.1967)
Heikki Sylander (20.10.1967 – 1.10.1968)
Urheiluohjaaja Jorma Kauppila

Hallitus 1966-1967

Puheenjohtaja Juha Erkkilä
Varapuheenjohtaja Esa Pennanen
Sihteeri Pertti Karjalainen
Rahastonhoitaja Raimo Huotari
Isäntä Matti Toppila (1.10.1966 – 3.10.1966)
Ossi Uusitalo
Fuksiohjaaja Ari Kosti
Opintosihteeri Eero Suvilampi
Urheilumies Tapani Lammi

Hallitus 1965-66

Puheenjohtaja Jarmo Karvonen
Sihteeri Ilkka Korhonen
Fuksiohjaaja Ossi Uusitalo
Varapuheenjohtaja Kati Oittinen
Taloudenhoitaja Raimo Huotari
Isäntä Matti Toppila (28.10.1965 alkaen)
Hallituksenjäsen Juha Erkkilä (28.10.1965 alkaen)